W latach 2004-2014 KWATERA wybudowała 16 Osiedli Mieszkaniowych przeznaczonych na zakwaterowanie Żołnierzy WP i ich rodzin, które są położone w różnych częściach Polski.

Zrealizowane z sukcesem projekty inwestycyjne dotyczyły 3.170 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 180.000 m². Spółka uzyskała w dowód uznania liczne tytuły i wyróżnienia branżowe m.in. Kryształową Cegłę 2005, Złotą Kielnię 2006 oraz Symbol Budownictwa 2011.

Kontynuujemy inwestycje mieszkaniowe dla Żołnierzy WP. W 2021 roku rozpoczęliśmy nową inwestycję mieszkaniową – Osiedle przy ul. Gilarskiej w Warszawie. Rozpoczęliśmy również proces przygotowania kolejnych inwestycji mieszkaniowych w Krakowie  i  w Siedlcach oraz w Elblągu.

Realizowane i planowane inwestycje

Osiedle przy ul. Gilarskiej w Warszawie

Obecnie, Spółka realizuje pierwszy z planowanych pięciu Etapów inwestycji, tj. 1 budynek mieszkalny, w którym znajdzie się 48 mieszkań przeznaczonych dla żołnierzy, jeden budynek biurowy, podziemne garaże, oraz część osiedlowa infrastruktury, w tym sieci i drogi. Szacowana wartość pierwszego etapu inwestycji wyniesie do 80 mln zł. Zakończenie inwestycji przewidziano na 2024 rok.

Po zakończeniu wszystkich etapów prac, na pow. 7,5 ha docelowo powstanie 10 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, łącznie na 708 mieszkań oraz 1 127 miejsc postojowych w garażach podziemnych oraz na terenie osiedla.

Zespół budynków mieszkalnych przy ul. Hozera w Siedlcach

W Siedlcach przy  ul. Hozera planujemy wybudować zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych: około 70 mieszkań, o pow. użytkowej ok. 6.000 m². Projekt koncepcyjny opracował Pracownik Kwatery – Zastępca Dyrektora Departamentu Inwestycji i Remontów mgr inż. arch. Marek Czubkowski.

Inwestycja mieszkaniowa przy ul. Czerwone Maki w Krakowie

Rozpoczynamy również inwestycję w Krakowie przy ul. Czerwone Maki. Wszystkie niezbędne projekty opracowało Konsorcjum JAPO Jan Poborski i ELWU Leszek Woźniak. Inwestycja obejmuje 4 budynki mieszkalne wielorodzinne z garażem podziemnym (128 mieszkań), na  które uzyskaliśmy już  Decyzję o pozwoleniu na budowę. Powierzchnia użytkowa podstawowa tych 4 budynków wynosi nieco ponad  9.400 m².

Inwestycja mieszkaniowa przy ul. Lotniczej w Elblągu

Spółka planuje przystąpić do realizacji inwestycji w Elblągu przy ul. Lotniczej,  gdzie powstanie budynek z 40 mieszkaniami, o powierzchni użytkowej 2.817 m². W maju 2019 r. uzyskaliśmy Decyzję o Warunkach Zabudowy. Został już opracowany projekt budowlany. Trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Spełniając standardy wyznaczone dla budownictwa społecznego, stworzono nowoczesne i atrakcyjne architektonicznie kompleksy mieszkaniowe. W realizowanych projektach zastosowano innowacyjne technologie wprowadzając m.in. podwyższone normy energetyczne w odniesieniu do kosztów ogrzewania mieszkańców i oświetlenia. Wszystkie budynki zostały wykończone w wysokim standardzie, a  lokale oddane do użytkowania w systemie „pod klucz”. Wokół osiedli powstały garaże, miejsca postojowe, drogi, chodniki oraz przestronne i kolorowe place zabaw dla najmłodszych mieszkańców.

Wraz z dynamicznym rozwojem branży budowlanej, dzięki elastyczności działania reagujemy na zmieniające się technologie, przepisy i trendy w sektorze inwestycyjnym, zapewniając komfort i niezbędne udogodnienia mieszkańcom. Realizowane przez Spółkę inwestycje wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów i technologii, co przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji.

Wybrane zadania realizowane w ramach obsługi procesu inwestycyjnego:

Realizowane inwestycje

Warszawa

ul. Gilarska

Elbląg

ul. Lotnicza

Kraków

ul. Czerwone Maki

Siedlce

ul. Hozera

Zrealizowane inwestycje

 • 2014

  Opole

 • 2012

  Elbląg

 • 2009/2010

  Poznań

 • 2006

  Osielsko

 • 2006

  Warszawa

 • 2006

  Zielona Góra

 • 2005/2006

  Kraków

 • 2005/2006

  Wrocław

 • 2005

  Szczecin

 • 2005

  Międzyrzecz

 • 2005

  Legionowo

 • 2005

  Lublin

 • 2005

  Giżycko

 • 2005

  Bielsko Biała

 • 2005

  Gdynia

 • 2004

  Leszno

Skip to content