W latach 2004-2014 KWATERA wybudowała 16 Osiedli Mieszkaniowych przeznaczonych na zakwaterowanie Żołnierzy WP i ich rodzin, które są położone w różnych częściach Polski.

Zrealizowane z sukcesem projekty inwestycyjne dotyczyły 3.170 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 180.000 m². Spółka uzyskała w dowód uznania liczne tytuły i wyróżnienia branżowe m.in. Kryształową Cegłę 2005, Złotą Kielnię 2006 oraz Symbol Budownictwa 2011.

Kontynuujemy inwestycje mieszkaniowe dla Żołnierzy WP. W 2021 roku rozpoczęliśmy nową inwestycję mieszkaniową – Osiedle przy ul. Gilarskiej w Warszawie. W I kwartale 2024 roku oddaliśmy do użytkowania I etap tej inwestycji. Rozpoczęliśmy również proces przygotowania kolejnych inwestycji mieszkaniowych w Krakowie  i  w Siedlcach oraz w Elblągu.

Realizowane i planowane inwestycje

Osiedle przy ul. Gilarskiej w Warszawie

Spółka w I kwartale 2024 roku zrealizowała pierwszy z planowanych pięciu Etapów inwestycji, tj. 1 budynek mieszkalny, w którym znajduje się 48 mieszkań przeznaczonych dla żołnierzy, jeden budynek biurowy, podziemne garaże, oraz część osiedlowa infrastruktury, w tym sieci i drogi. Szacowana wartość pierwszego etapu inwestycji wyniosła ok. 80 mln zł. 

Po zakończeniu wszystkich etapów prac, na pow. 7,5 ha docelowo powstanie 10 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, łącznie na 708 mieszkań oraz 1 127 miejsc postojowych w garażach podziemnych oraz na terenie osiedla

Zespół budynków mieszkalnych przy ul. Hozera w Siedlcach

W Siedlcach przy  ul. Hozera planujemy wybudować zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych: około 70 mieszkań, o pow. użytkowej ok. 6.000 m². Projekt koncepcyjny opracował Pracownik Kwatery – Zastępca Dyrektora Departamentu Inwestycji i Remontów mgr inż. arch. Marek Czubkowski.

Inwestycja mieszkaniowa przy ul. Czerwone Maki w Krakowie

Rozpoczynamy również inwestycję w Krakowie przy ul. Czerwone Maki. Wszystkie niezbędne projekty opracowało Konsorcjum JAPO Jan Poborski i ELWU Leszek Woźniak. Inwestycja obejmuje 4 budynki mieszkalne wielorodzinne z garażem podziemnym (128 mieszkań), na  które uzyskaliśmy już  Decyzję o pozwoleniu na budowę. Powierzchnia użytkowa podstawowa tych 4 budynków wynosi nieco ponad  9.400 m².

Inwestycja mieszkaniowa przy ul. Lotniczej w Elblągu

Spółka planuje przystąpić do realizacji inwestycji w Elblągu przy ul. Lotniczej,  gdzie powstanie budynek z 40 mieszkaniami, o powierzchni użytkowej 2.817 m². W maju 2019 r. uzyskaliśmy Decyzję o Warunkach Zabudowy. Został już opracowany projekt budowlany. Trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Spełniając standardy wyznaczone dla budownictwa społecznego, stworzono nowoczesne i atrakcyjne architektonicznie kompleksy mieszkaniowe. W realizowanych projektach zastosowano innowacyjne technologie wprowadzając m.in. podwyższone normy energetyczne w odniesieniu do kosztów ogrzewania mieszkańców i oświetlenia. Wszystkie budynki zostały wykończone w wysokim standardzie, a  lokale oddane do użytkowania w systemie „pod klucz”. Wokół osiedli powstały garaże, miejsca postojowe, drogi, chodniki oraz przestronne i kolorowe place zabaw dla najmłodszych mieszkańców.

Wraz z dynamicznym rozwojem branży budowlanej, dzięki elastyczności działania reagujemy na zmieniające się technologie, przepisy i trendy w sektorze inwestycyjnym, zapewniając komfort i niezbędne udogodnienia mieszkańcom. Realizowane przez Spółkę inwestycje wykonywane są przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów i technologii, co przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji.

Wybrane zadania realizowane w ramach obsługi procesu inwestycyjnego:

Realizowane inwestycje

Warszawa

ul. Gilarska

Elbląg

ul. Lotnicza

Kraków

ul. Czerwone Maki

Siedlce

ul. Hozera

Zrealizowane inwestycje

 • 2014

  Opole

 • 2012

  Elbląg

 • 2009/2010

  Poznań

 • 2006

  Osielsko

 • 2006

  Warszawa

 • 2006

  Zielona Góra

 • 2005/2006

  Kraków

 • 2005/2006

  Wrocław

 • 2005

  Szczecin

 • 2005

  Międzyrzecz

 • 2005

  Legionowo

 • 2005

  Lublin

 • 2005

  Giżycko

 • 2005

  Bielsko Biała

 • 2005

  Gdynia

 • 2004

  Leszno

AMW Kwatera
Skip to content