“Gdzie dzisiaj są Żołnierze Wyklęci?  Kim oni są dla nas?” –  Wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztof Szwagrzyk 01.03.2022 r. powązkowska „Łączka.”

W dniu 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r. W tym dniu  uczestniczyliśmy w obchodach zorganizowanych przed Panteonem – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych na powązkowskiej „Łączce”. W uroczystości wzięli udział Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, Marszałek – Senior Antoni Macierewicz, Wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztof Szwagrzyk, Prezes Fundacji „Łączka” Tadeusz Płużański. Modlitwę odprawił Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego bp.  Wojciech Lechowicz.

Nigdy nie zapomnimy ich ofiary, nigdy nie zapomnimy ich walki. Pamięć o nich to fundament na którym wznosić się musi niepodległa wolna suwerenna Rzeczpospolita walcząca o wolność własną i rozumiejąca co oznacza walka o niepodległość każdego narodu i każdego państwa. Chwała Bohaterom niech żyje wolna Polska! – powiedział na obchodach Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk

Kwiaty przed Panteonem w imieniu AMW TBS „KWATERA” złożył Leszek Chorzewski – Dyrektor Departamentu Kontrolingu i Strategii

 

Kwiaty również złożyliśmy pod tablicą pamiątkową znajdującą się na murze więziennym przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie.   

 

Cześć i chwała Bohaterom !

AMW Kwatera
Skip to content